بی اس آی چیست ؟

بی اس آی BSI

بی اس آی BSI مخفف عبارت “Built-in Systems Interface” هست كه توسط گروه PSA در سال 2000 ميلادي معرفي شد. به عبارت ساده، BSI يك مركز كنترل يا يك واحد اتصال داخليه كه امكان مديريت و به اشتراك گذاري اطلاعات مربوط به ECU هاي يك اتومبيل رو ايجاد مي كنه. این بخش می تواند بخش های داخلی یک خودرو مانند چراغ ها ، برف پاک ، مه شکن ، ترمز ، کمپرسور و … را کنترل کند و در زمانی که هر یک از این بخش ها دچار مشکل شد با ارسال کد به دستگاه توسط تعمیرگاه های متخصص مشکل آن بخش پیدا شده ورفع گردد.

مالتی پلسکر بی اس آی

بی اس آِی یک نوع مولتی پلکسر Multiplexing يا MuX است که به انتقال اطلاعات گوناگون مربوط به اجزاي برقي و الكترونيكي مختلف روي يك كانال يا Data-Bus گفته ميشه.
با هر بسته اطلاعات كه با خود داده هاي اطلاعات و ID (كد شناسايي) مربوطه رو حمل مي كنه،‌ هر كنترل كننده اي كه به Data-Bus متصل باشه ميتونه اطلاعات مورد نياز خودش رو درخواست و دريافت كنه.
لزوم چنين شبكه اي وقتي قابل دركه كه تعداد ECU هاي نصب شده روي يك خودرو افزايش پيدا كنه.
روزهايي كه تنها 2 يا 3 عدد ECU روي يك ماشين وجود داشت مدتها است كه گذشته و روز معمولي ترين ماشينهاي امروزي حدود 10 عدد و روي خودروهاي مجهز تا 50 عدد ECU يافت ميشه!
روش Multiplexing به خودروسازان اجازه ميده تا با ساده كردن سيم كشي و اتصالات در كاهش وزن و افزايش فضا و البته پايين آوردن هزينه توليد توفيق داشته باشند.

برای ساده  تر شدن کارها و جلوگیری از پیچیدگی در بخش هایی مانند سیم کشی در خودرو های پژو از بی اس آی استفاده شده است و به این صورت ایمنی خودرو و راننده و همینطور امنیت آن به راحتی بررسی می شود. این بخش قابلیت تنظیمات و ریست شدن دارد و شما می توانید در صورت بوجود آمدن مشکل آن را ریست کنید و مشکل را شناسایی نمایید.

نگین غرب مرکز تخصصی در زمینه ساخت سوئیچ و ریموت و همینطو تعمیرات و خدمات و عیب یابی با 22 سال سابقه در این زمینه به صورت شبانه روزی و در تمامی شهرستان های ایران و تهران فعالیت دارد. شما می توانید نمونه کارهای ما را در زیر مشاهده نمایید.

شعبه اصلی: تهران، آجودانیه(شهید سباری)، بلوار محمدی، خیابان البرز، مجتمع خودرویی البرز تماس :  26154238-22297397-09124802295
شعبه 2: جلال آل احمد شرق به غرب نرسیده به اشرفی اصفهانی خیابان شایق شمالی جنب کوچه هفتم نگین غرب شماره : 021-44299069، 021-44299085 و 09385881754

همین حالا با ما تماس بگیرید